Upp till 20% rabatt på hyrbil från AVIS

avis logo

Erbjudande från AVIS

Med Förhandlat får du ett storkundsavtal med attraktiva fasta priser när du hyr bil från AVIS

Att hyr bil med avis gör din bilhyra till ett rent nöjde

När du hyr bil hos AVIS handlar det om mer än att du ska ta dig från punkt A till punkt B. Utan det handlar om själva resan, alla de erfarenheter du har längs vägen och i bilen du gör det.

Med mer än 5000 biluthyrningsorter i Europa, Storbritannien och hela världen kan du verkligen låsa upp världen med Avis, oavsett om du vill bara vill ta dig till mötet eller om du vill finna de dolda pärlorna som endast är tillgängliga med bil på vägen dit.

Car CategoryGroupSIPP CodeCar Type or similar1 DAY2 DAYS3 DAYS4 DAYS5 DAYS6 DAYS7 DAYSADD DAYMONTHADD KM
SmallAMCMRVolkswagen up!4218411261168119951995199528563021.5
SmallBEDMRKia Stonic4428831324176620962096209629966371.5
MediumCCDMRVolkswagen Golf4849671449193222932293229332772571.5
MediumDCDARKia Niro52610511576210124932493249335678771.5
MediumEIDMRNissan Qashqai66113201981264031363136313644898981.5
SmallFEDAROpel Corsa4729421413188322352235223531970591.5
MediumGCWMROpel Astra Stationwagon50910181525203424142414241434476231.5
MediumHIWMRSkoda Octavia Stationwagon56011201678223826592659265937983871.5
LargeISWMRVolkswagen Passat Stationwagon669133820062674317831783178454100251.5
PremiumJPWARVolvo V90 Stationwagon917183227473663435043504350621137491.5
MediumKCWARToyota Auris Stationwagon711142021302840337433743374482106461.5
LargeLIFARVolkswagen Tiguan87117402611348041324132413259085381.5
LargeMSWARVolkswagen Passat Stationwagon832166424963327395239523952564124761.5
People CarrierNFVMRVolkswagen Sharan875174926233497415441544154593131131.5
People CarrierOSFARPeugeot 5008 (5+2)917183227473663435043504350621102961.5
People CarrierPPVMROpel Vivaro Passenger van959191728753833455245524552650143861.5

Rates includes CDW, TP (7 600 SEK); unlimited mileage/day, 3000 kms/month. All rates are exclusive of VAT and Government charges.


Slipp prisvariation

Alltid samma låga pris, oavsett hur utbud/efterfrågan ser ut när du ska hyra bilen

Obegränsade mil

Kör så mycket du behöver utan extrakostnader

Gratis under helgen

Hyr en hyrbil i 6/7 dagar till priset av 5 dagar

TIlläggsförsäkring

Gratis helförsäkring (CDW och TP) med en självrisk på 7.500 kr.

Kort om AVIS

Hyrbil för alla tillfällen

Avis är ett pålitligt och prisbelönt varumärke med en lång historia av innovation inom biluthyrningsbranschen.

Avis är en av de världsledande varumärkena när det gäller kundlojalitet, med ett engagemang för verklig bekvämlighet och exceptionell service.

Ta del av erbjudandet helt kostnadsfritt!